Baltijos kelio diena
 

Tądien buvo ypač aktuali ir įsimintina diena Baltijos valstybėms...1989 m. rugpjūčio 23 d. kelyje Vilnius-Ryga-Talinas stovėjo 600 km žmonių susikibusių už rankų, dainuojančių liaudiškas dainas. Jie norėjo atskleisti  visam pasauliui, jog nori būti laisvi ir nepriklausomi. Tai tarsi neįveikiama siena. Siena, kuri stipri valia, žinanti vienintelį tikslą – KELIĄ Į LAISVĘ.  Šiandien prabėgo 25-eri metai. Galbūt neatkartosime 1989 m. rugpjūčio 23 d. žmonių nuotaikos, nesudarysime 600 km, bet kartu iš naujo prisiminsime, kas esame.

 

Šiltas vasaros vakaras... Pravieniškiečiai pamažu renkasi prie Pravieniškių „Angelo Sargo“  skulptūros, kuriai jau 5-eri metai. Vėjas lengvai plazdena Lietuvos vėliavą, o mes susikibę už rankų giedame Lietuvos himną. Mergaitės Goda Giedraitytė ir Miglė Kunciūtė su jauduliu, bet ramiai  padeklamavo eilėraščius patriotine ir pilietine tematika:Nijolės Bielinienės „Minklės apie gimtinę“ ir Erenos Aukštuolienės „Tėvynės ilgesys“. Rumšiškių kultūros centro folklorinis ansamblis „Praviena“ (vad. Ernesta Žiūkienė) padainavo keletą dainų, o Pravieniškių „Angelas Sargas“ pasipuošė vaikų nulipdytomis gėlėmis (vad. Audronė Skarbaliūtė).

 

Jaunimui paruošėme istorijos pamokėlę, kuomet papasakojome, kodėl vyko Baltijos kelias, kodėl būtent 1989 m. rugpjūčio 23 d., o istorinius faktus įprasmino Irenos Volungevičienės ir Audronė Skarbaliūtės prisiminimai. Taip pat žiūrėjome Leono Glinskio filmą „Baltijos kelio diena“, kuriame užfiksuoti unikalūs kadrai. Šis filmas yra autentiškas, nes šie kadrai bene vieninteliai Lietuvoje, todėl„Baltijos kelio“ liudininkų pareiga yra papasakoti jauniems žmonėms apie Baltijos kelio prasmę. O jaunų žmonių pareiga yra tai gerbti, išsaugoti ir perduoti ateitiems kartoms, nes tokių akimirkų nebepakartosi, nes gimėme Nepriklausomoje Lietuvoje.

Rumšiškių kultūros centro  Pravieniškių skyriaus
 kultūrinių renginių koordinatorė
Deimantė Kuconytė

2014-09-05

 visos naujienos