Mūsų Laisvės metai. 25 metų istorija
 

 Lie-tu-va! Lie-tu-va! Lie-tu-va! Ši skanduotė niekada nepraras prasmės, jei tik bus tariama visa širdimi Lietuvai atsidavusių žmonių lūpomis. Kartą tai jau įrodėme. Prieš 25-erius metus. Kruvinųjų sausio įvykių metu. 14 Lietuvos didvyrių ir krito su šiuo žodžiu lūpose, nusinešdami jį prie Dievo kojų, o visi kiti, kurie liko gyvi, saugojo, saugoja ir tikrai saugos ne tik šį žodį, bet ir visą Lietuvą, jei kas nors atsitiktų.

Sausio 13-osios vakarą, kaip ir kiekvienais metais, tą pačią dieną, tuo pačiu laiku Rumšiškių miestelio gyventojai rinkosi į Rumšiškių kultūros centrą, kur vyko Laisvės gynėjų dienai atminti skirtas renginys „Mūsų Laisvės metai. 25 metų istorija“. Ir nors sausio 13-oji paliko skaudžią žymią žmonių gyvenimuose, tačiau minėjimas išsiskyrė ne tik dalyvių, bet ir svečių gausa. Jų buvo net virš 100. Renginio organizatoriai tikrai susimąstė ir apie tai, jog kitais metais renginiui gali neužtekti didžiosios scenos! Renginyje dalyvavo Rumšiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Žigla“ su vadove Modesta Kalinauskiene priešakyje, Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos choras su muzikos mokytoja Renata Gvildiene, bei šių metų atradimas – bardas Kostas Kazlauskas, kuris visus tiesiog pakerėjo savo atliekamomis dainomis. Reikia paminėti, jog Kostas Kazlauskas nebuvo vienintelis šių metų atradimas. Renginyje dalyvavo ir ypatingas svečias, žmogus, kuris apie sausio įvykius žino iš dviejų pusių. Istorinės ir savo asmeninio gyvenimo. Tai Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros profesorius, humanitarinių mokslų daktaras Jonas Vaičenonis. Kaip ir būdinga istorikui, profesorius visus įvykius apžvelgė labai plačiai ir ši paskaita buvo tikrai labai naudinga ne tik žmonėms, kurie stovėjo prie TV bokšto susikibę rankomis prieš 25 metus, bet ir gimnazistams, kurių buvo nemažas būrys. Minėjimo metu žodį tarė tai pat ir Rumšiškių miestelio seniūnė Eugenija Genevičienė, kuri ragino neprarasti tikėjimo Laisve ir Lietuva.

Renginį jau trečius metus vedė Vytauto Didžiojo universiteto studentė, ketvirtakursė Miglė Marcinkevičiūtė ir kultūrinės veiklos vadybininkas Valentas Pilionis. Po renginio visi buvo kviečiami nepabijoti šaltuko ir susitikti prie laužo, kur buvo vaišinamasi karšta arbata, dainuojama ir dalinamasi prisiminimais.

Autorė Miglė Marcinkevičiūtė

2016-01-27

 visos naujienos