Prasmingiausia šventė – Nepriklausomos valstybės atkūrimo diena

 

Vasario 16-oji – viena svarbiausių ir prasmingiausių mūsų tautos švenčių. Rumšiškių kultūros centras šią šventę švenčia kartu su miestelio bendruomene, tačiau vietos bendruomene neapsiribojama – Rumšiškių KC prisideda rengiant Vasario 16-osios minėjimą Kruonyje - Kruonio šile vykusiame minėjime dalyvavo kultūros centro folklorinis ansamblis „Praviena“ (vadovė Ernesta Žiūkienė), ten taip pat dalyvavo ir Kultūrinio turizmo būrelis (vadovas Gintaras Markevičius), pastatęs šile karišką palapinę, kurioje pasiliko nakvoti jūrų skautai ir jaunieji šauliai iš Kauno ir Kaišiadorių.

Na, o savus – rumšiškėnus – Kultūros centras pakvietė į koncertą, kurio programą atliko centro meno kolektyvai. Programa apėmė įvairius muzikos ir dainos žanrus.

Koncerto vedėjų Aistės Gudeliauskaitės ir Valento Pilionio paraginti, rumšiškėnai sugiedojo Tautinę giesmę, kuriai toną ir gaidą davė Modestos Kalinauskienės vadovaujamas mišrus vokalinis ansamblis „Žigla“ (Žigla – tai upelis, įtekėdavęs į Nemuną kitoje jo pusėje ties senosiomis Rumšiškėmis). Kaip ir dera, koncertą pradėjo mažiausieji muzikos patriotai - Modestos Kalinauskienės vadovaujamas vaikų folkloro ansamblis „Strazdelis“. Paskui juos scenoje pakeitė suaugusiųjų folklorinis ansamblis „Nedėja“ (vadovė Lorita Kalakauskienė), pastarąjį – pelnytai gražiąja miestelio šeima vadinama Laimutės ir Jono Juškių vaikų kapelija, sugrojusi smagias polkutes ir valsą.

Naujesniųjų laikų muzikai atstovavo ansamblis „Žigla“, jis dainavo dainas apie Tėvynę: Algimanto Raudonikio dainą pagal Jono Strielkūno žodžius „Kur balti keliai“ ir lietuvių liaudies dainą „Sadauto“.

Redos Jakelaitienės estradinė grupė „R“ įrodė, kad pradedantieji estrados dainininkai, vadovaujami geros vadovės, per palyginti trumpą laiką geba puikiai pasirengti scenai ir koncertui. „Iš pradžių buvo baisu“- po koncerto prisipažino moksleivės, pirmą kartą lipusios ant scenos prieš pilną salę žiūrovų. Tačiau kitai atlikėjai - R. Jakelaitienės ugdytinei Ema Aukščenytei – scena seniai pažįstama – merginai jau teko dalyvauti ir tarptautiniame konkurse.

Nuostabią šventę pabaigė Rumšiškių kultūros centro dainos teatras „Svirplys“ (vadovė Renata Gvildienė).

Gerą valandą trukęs koncertas buvo ne tik akivaizdus įrodymas, kad miestelio gyventojai mielai lankosi Kultūros centro renginiuose, bet ir tai, kad netradicinės erdvės, kuriose sukuriama tikresnė artumo ir nuoširdumo atmosfera, jau sunkiai sutalpina žiūrovus... Teks rinktis į didžiąją žiūrovų salę. Na, o jos scenoje Rumšiškių kultūros centro ansambliai turi ką parodyti.

Gintaras Markevičius

2016-02-16

 visos naujienos