Konkursas „Blaivus kelyje“
 

Balandžio 28 dieną Pravieniškių miestelyje minia smalsuolių susirinko į Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro bei Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato inicijuotą konkursą „Blaivus kelyje“.

Šiltą ketvirtadienio vakarą net 7 komandos, sudarytos iš trijų drąsių vairuotojų, savo kailiu patyrė koks jausmas vairuoti automobilį, kai negali tinkamai suvokti automobilio padėties kelyje, įvertinti atstumų bei tinkamai koordinuoti savo veiksmų. Tokius pojūčius vairuotojai patyrė dėvėdami specialius apsvaigimo būklę imituojančius akinius. Įveikti iš anksto parengtas saugaus eismo užduotis buvo tikras iššūkis net ir patyrusiems vairuotojams. „Stop“ linija – nematoma, skiriamieji stulpeliai – kliudomi, o pirmosios pagalbos žinios – pamirštos.

Atlikę užduotis, komandos nariai šypsojosi. Visi sutartinai pritarė, kad jausmas, kai negali tinkamai valdyti automobilio, nėra pats maloniausias.

Į susitikimą su Pravieniškių gyventojais atvykęs muzikantas Viktoras Diawara subūrė savo komandą, kuri taip pat išbandė jėgas varžybose. Atlikus užduotis jis pritarė, kad vairuoti tokiomis aplinkybėmis tikrai nėra lengva ir saugu.

Ši saugaus eismo akcija privertė susimąstyti ne tik dalyvaujančius, bet ir žiūrovus – vidutinio girtumo vairuotojas kelyje yra tikrai pavojingas. Džiugu, kad ši „pamoka“ vairuotojams gali vykti tokiu smagiu būdu, dėvint specialius akinius, padedant vairavimo mokyklos „Auto ABC“ instruktoriui ir saugioje teritorijoje. Konkursą nuspalvino iškalbingi Rumšiškių kultūros centro vedėjai Aistė Gudeliauskaitė ir Valentas Pilionis, kurie komentavo, už ką baudos taškai skiriami vienai ar kitai komandai. Jų komentarai kėlė šypsenas susirinkusiųjų veiduose. Kartu tai ir priminimas – girtas vairuotojas kelyje yra pavojingas.

Šis smagus konkursas – tai būdas atkreipti visuomenės dėmesį į didelę problemą – vairuotojų piktnaudžiavimą alkoholiu, priminimas, kaip teisingai teikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam.

Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Rumšiškių kultūros centro
Pravieniškių skyriaus
kultūrinių renginių koordinatorė
Aistė Gudeliauskaitė
 

2016-04-28

 visos naujienos