Šventė „SAUGI VASARA“
 

Saugumas – kiekvieno asmens, gyvenančio socialinėje terpėje, siekiamybė. Patenkinę gyvybinius poreikius – pavalgę, pailsėję, numalšinę troškulį ir atlikę kitas svarbias prigimtines reikmes – siekiame fizinio ir emocinio saugumo. Šio saugumo tvirtovė – šeima, ugdymo ir kultūros įstaigos – terpė, kurioje mes pradedame savo pilietinį gyvenimą, kurioje gimsta ir ugdomi jausmai, savigarba, suvokiama pagarba ir pareiga savo šaliai, savo žemei. Tai būtini žmogiškumo pradmenys, gyvenimo abėcėlė. Tos abėcėlės pamokos ypač įdomios ir įsimintinos, kai jas veda specialistai, žinovai, profesionalai.

Tokias nepamirštamas saugumo pamokas š.m. liepos 13-ąją Pravieniškių seniūnijos kieme organizavo Rumšiškių kultūros centro Pravieniškių padalinio renginių koordinatorės Aistė Blėdienė ir Modesta Kalinauskienė.

Svarbiausi saugumo poreikiai – apsauga nuo pavojų, grėsmių, gaisrų ir vargų. Tai mūsų visuomenėje valstybinių institucijų – policijos, ugniagesių, automobilių kelių direkcijos prerogatyva. Kultūros renginių koordinatorės ėmėsi iniciatyvos šių institucijų specialistus pasikviesti namo – į Pravieniškių seniūnijos kiemą!

Pirmasis bandymas surengti šventę „Saugi vasara“ saugiai nepavyko – birželio 15-ąją šventės organizatorius ir besirenkančius dalyvius išvaikė liūtis. Gamtos išdaiga! Bet iniciatyva ir laukimas neišblėso – liepos 13-ąją šventės eiga buvo lanksčiai integruota į lauko sąlygas ir seniūnijos salės patalpas – lietaus grėsmė buvo įveikta. „Saugios vasaros“ šventė – vaikams ir suaugusiems – buvo visiškai saugi ir turtinga pažintiniu aspektu: dalyviai buvo supažindinti su mus saugančiųjų – policijos pareigūnų, kinologų, ugniagesių – veikla. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato veiklos skyriaus pareigūnai leido apžiūrėti tarnybinius ginklus, pareigūno eksperto lagaminėlį, pademonstravo, kaip imami pirštų antspaudai, vaikai galėjo užsivilkti policininko aprangą. Pareigūnus „saugojo“ šuo Amsius – didelis žaislas/žmogus. Baltijos kinologų draugija K-9 group supažindino su dviem gražuoliais tarnybiniais šunimis ir parodė, kokias komandas jie moka – kaip gaudo vagis ir kitus nusikaltėlius (pratybų „nusikaltėlis“ buvo su spec. apranga). Ugniagesiai taipogi leido užsivilkti ugniagesių aprangą, išbrazdino iš garažo naująją Pravieniškių gaisrinę mašiną, vaikai galėjo palaipioti ir apžiūrėti slaptingas vietas, pasėdėti kabinoje. Gaisrininkas pavežiojo juos įjungęs sirenas... „Neapsakomas jausmas“ – su džiugesiu pasakojo vaikai vėliau.

Renginio metu apdovanoti Pravieniškių vaikai – piešinių konkurso „Vasara su ugniagesiais“ – laimėtojai.Jų kūrybiniai darbeliaiir buvo padovanoti ugniagesiams. Prizai konkurso dalyviams – Pravieniškių seniūnijos dovanos (dažų, kreidučių, teptukų ir kitų piešimo priemonių rinkiniai). Konkurso nugalėtojus ir aktyviausius Šventės veiklų dalyvius dovanomis lepino ir VĮ Kauno regioniniai keliai – dovanojo atšvaitus, saugos liemenes, sąsiuvinius, knygeles – paruošė dalyvius saugiam eismui kelyje.

Apmaudu, kad šventei pasiruošę VĮ „Automagistralė“ atstovai dėl blogų oro sąlygų negalėjo pristatyti savo programos.Jie prevencinei saugaus eismo akcijai buvo pilnai pasiruošę birželio 15-ąją, deja, liepos 13-ąją dėl dar smarkesnės liūties neturėjo galimybės atgabenti įrangą. Tikimės, kad ateityje vyksiančiuose renginiuose jie galės pristatyti saugos diržų ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius, parodyti saugos diržų efektyvumą.

Muzikinę programą parengė Rumšiškių atlikėjai – Kotryna, Rytė ir Tautvydas. Susidomėjimas ir gera nuotaika liejosi per kraštus... „Saugios vasaros“ šventė buvo saugi, informatyvi ir prasminga. Pravieniškių žmonėms – vaikams ir suaugusiems – liko geriprisiminimai, sustiprintas saugumo ir savimi pasitikėjimo jausmas.

Ona Gylytė
Nuotraukos Aistės Blėdienės, Modestos Kalinauskienės

2017-07-28

 visos naujienos